A co Ty ksiądz??

Jacek to twardy gość. Trzy razy w tygodniu siłka, do tego bieganie i basen. Niejeden wystraszyłby się go idąc ciemną uliczką. Co go wyróżnia ze społeczeństwa? Wielki wzrost i wielki biceps. Co jeszcze? Wielka wiara, to że ciągle mówi o Jezusie, modli się i ewangelizuje. Normalny twardy gość, nie ksiądz, a ciągle o Jezusie??

Kasia to piękna kobieta. Gdy wystroi się na imieniny cioci zawstydziłaby niejedną miss. Gracja, prostota i elegancja. Co ją wyróżnia ze społeczeństwa? Piękna buźka i piękny uśmiech. Co jeszcze? Piękna opaska na nadgarstku.. z napisem „Idę za Jezusem”. Normalna, ładna dziewczyna, nie zakonnica, a ciągle o Jezusie??

Dzisiejszy pędzący, przesycony materializmem, pogonią za karierą i zabawą świat dziwi widok młodych, normalnych ludzi którzy swoje życie oddali Jezusowi i żyją z Nim na maksa. Dziwi ich fakt, że dana osoba nie jest księdzem czy zakonnicą, a całe swoje życie poświęca Bogu i głoszeniu Ewangelii.

Ale co, to ma nas chować w sobie? Zawstydzać? Wpędzać w zakłopotanie??? KONIEC Z TYM!

Czas pokazać całemu światu, że wiara w Jezusa nie jest żadnym wstydem, a wręcz przeciwnie, wielką dumą!

Mamy wiele przykładów ludzi którzy w świeckim życiu pozostali sobą, a głoszą całym sobą Jezusa. Jeden z najbardziej znanych polskich raperów „Tau”, wokalista zespołu Luxtorpeda Robert Litza, Aga Musiał, Tomasz Adamek, Kuba Błaszczykowski, Arkadio, Maleo, Wyrwani z Niewoli, dziennikarka TVN Katarzyna Olubińska, czy prezenter TVP Krzysztof Ziemiec.

Wszyscy oni żyją zwyczajnym, świeckim życiem, a jednak ich życie jest przesiąknięte wiarą w Boga i głoszeniem Jezusa.

Bo nie trzeba być księdzem by zostać apostołem Pana.

Wystarczy otwarte serce i dłonie gotowe do pracy. Bo „żniwo w prawdzie wielkie, ale robotników mało”.

A może to właśnie Ty masz być kolejnym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *