W ciszy

Dzisiejszy świat przypomina latający po niebie wielki balon, który pod wpływem napełniania go za pomocą ognia unosi się w powietrzu. Gdzie się nie obejrzymy tam z każdej strony atakuje nas natłok informacji, wszędzie nic nie wnoszące słowa które docierają do naszego mózgu. Radio, telewizja, rozmowy w autobusie, zgiełk miasta, internet, gazety, praca, wszędzie aż kipi od słowotoku informacji. Świat nadmuchuje nas tak samo jak ogień napełnia balon.

Czy aby świat o czymś nie zapomniał? Czy pędzący jak rydwan na arenie ludzie nie zapędzili się za daleko? Teraz już nie wystarczy że masz komputer, musisz być najaktywniejszym komentatorem, musisz polubić najwięcej postów i napisać najwięcej durnych komentarzy. Ludziom już nie imponuje to jakim jesteś człowiekiem, jakie masz serce, dla świata liczą się litery przed nazwiskiem.

Ale czy na tym polega życie? Czy żyjemy po to by zdobyć najwięcej? By przyjąć największą liczbę informacji? Słów?

Doskonale na to pytanie odpowiada najpiękniejsze Słowo jakie oglądał świat.. Żywe Słowo.

W jednym z wersów Biblii Jezus mówi: „Nie bądźcie gadatliwi jak poganie”.

Świat będzie Ci wmawiał że musisz dużo mówić żeby być kimś.

Ale czy naprawdę chcesz być „kimś” w oczach świata?

To nie świat, a Jezus da Ci wieczne życie. Wieczne życie w chwale i radości. Ale by tego doświadczyć, musisz przemilczeć wiele chwil w swoim życiu.

Jedynie w ciszy możesz usłyszeć swoje serce. Jest ono jak płaczący malec którego nie słyszą imprezujący rodzice. Wyłącz świat by włączyć wnętrze. Wyłącz telefon, internet, telewizję.. Wyłącz chaos by włączyć ciszę.

Bo właśnie w ciszy mówi Bóg. Jezus tak bardzo chce Ci powiedzieć że ciągle Cię szuka, że widzi jak błądzisz i chce Ci wreszcie pomóc, ale jak ma to zrobić kiedy Ty ciągle żyjesz w zgiełku i natłoku świata??

Naucz się trwać w ciszy, w obecności Stwórcy, a Twoje życie zacznie się zmieniać.

Bo bez dwóch zdań świat chce nas „nadmuchać w balona”, jednak my w sekundę możemy go przebić.

Wystarczy że wezwiemy Ducha Świętego… i po prostu z nim pobędziemy.

Tylko ja i ON.

W ciszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *